USG Kraków - Rehabilitacja Naukowa Kraków

KONTAKT
NZOZ SOLUMED | TEL 888-247-865 | [email protected]
Przejdź do treści

USŁUGI USG NAJKRÓTSZE TERMINY

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest to nieinwazyjne badanie organizmu człowieka za pomocą fal ultradźwiękowych. W centrum NZOZ Solumed badania ultradźwiękowe prowadzone są na nowym urządzeniu, wyposażonym w czujniki o wysokiej gęstości, co daje wysokiej, jakości obraz i pozwala lekarzowi dokładnie zdiagnozować pacjenta.

Badanie USG odgrywa ważną rolę w rozpoznaniu chorób narządów wewnętrznych.

Ze względu na stosunkowo niskich kosztów i wysokiej dostępności badanie usg jest powszechnie stosowaną metodą badania pacjenta i pozwala zdiagnozować wystarczająco duża liczba chorób, takich jak choroby nowotworowe, przewlekłe rozlane zmiany w narządach (rozlane zmiany w wątrobie i trzustce, nerkach i miąższu nerek, gruczołu krokowego), obecność złogów w pęcherzyku żółciowym, nerkach, obecność nieprawidłowości narządów wewnętrznych.

Do wykonania poszczególnych rodzajów badań jest wymagane specjalne przygotowanie.
USG JAMY BRZUSZNEJ
wątroba
pęcherzyk zółciowy
drogi żółciowe
trzustka
śledziona
naczynia krwionośne
Przygotowanie do badania:
Badanie najlepiej przeprowadzić rano, na pusty żołądek (nie pić i nie jeść, powstrzymać się od palenia i żucia gumy). Zaleca się również na trzy dni przed badaniem nie spożywać mleka, soków, warzyw, owoców, chleba oraz rośliny strączkowych ( np. groch, fasola).Dzień przed badaniem zaleca się zastosowanie leku przeczyszczającego. W przed dzień badania dozwolona jest lekka kolacja jednak nie później niż do 19-00. W dniu badania na 6 godzin
przed zabiegiem nie jeść, nie przyjmować leków i płynów. W przypadku najmłodszych pacjentów badanie odbywa się przed karmieniem.
W nagłych przypadkach (wyraźny ból, krwawienie z przewodu pokarmowego, uraz narządów jamy brzusznej) przygotowanie do badania nie jest wymagane.
USG MIEDNICY
Przygotowanie do badania:
W większości przypadku USG narządów miednicy odbywa się dwoma czujnikami. Badanie powinno odbywać się przy umiarkowanie wypełnionym pęcherzu.
W celu zapewnienia maksymalnej dokładności i wiarygodności wyników, należy stosować się do następujących zaleceń:
  • W dzień badania wypić 3-4 szklanki wody gazowanej, na 1 godzinę przed zabiegiem nie wypróżniać pęcherza.
  • W przypadku osób dorosłych wykonanie lewatywy jest korzystne i pozwala uzyskać dokładniejszy wynik.
  • USG w ciąży do 9 tygodnia odbywa się przy umiarkowanie wypełnionym pęcherzu: wypić 1-2 szklanki wody gazowanej 1 godzinę przed zabiegiem.
  • Młodzież od 11 lat w przeddzień zabiegu wykonać lewatywę.
SOLUMED
ul. Wacława Lipińskiego 15
30-349 Kraków
+48 888-247-865

OFERTA
Rehabilitacja Kraków
Osteopata Kraków
Fizjoterapeuta Kraków
Ortopeda Kraków
USG Kraków
Wszelkie prawa zastrzeżone
Wróć do spisu treści